Newsletter

Poprawne odpowiedzi na pytania I rundy

15.10.2007
Już od dzisiaj na stronie www.ksiegowyroku.pl można sprawdzić odpowiedzi na pytania I rundy eliminacyjnej konkursu Księgowy Roku 2007.

Na stronie konkursu Księgowy Roku umieszczone zostały pytania pierwszej rundy eliminacji wraz z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami. Każdy, kto wziął udział w pierwszej rundzie, już od dzisiaj może sprawdzić czy udzielił poprawnych odpowiedzi.

Jest to także okazja dla tych, którzy nie wystartowali jeszcze w Konkursie. Teraz mogą zapoznać się z pytaniami eliminacyjnymi konkursu Księgowy Roku oraz sprawdzić jaki jest ich zakres i stopień trudności.

Ewa Misiaszek, ubiegłoroczna Laureatka konkursu Księgowy Roku 2006, tak porównuje pytania z tegorocznej rundy eliminacyjnej z zeszłorocznymi:

„Pytania testowe z pierwszej rundy eliminacyjnej mają zbliżony charakter do ubiegłorocznych i są na porównywalnie wysokim poziomie. Zadanie sytuacyjne wydaje mi się natomiast nieco łatwiejsze niż zeszłoroczne, gdyż hipotetyczna firma nie należy do żadnej specyficznej branży, takiej jak budowlana czy informatyczna. Chociaż z drugiej strony w tegorocznym zadaniu jest nieco więcej operacji do rozliczenia, co stwarza większe ryzyko popełnienia błędu. Zalecam zatem uwagę i skupienie w trakcie rozwiązywania zadań konkursowych.”

Zapytaliśmy Panią Ewę także o to, kto jej zdaniem miał większe szanse na udzielenie poprawnych odpowiedzi w pierwszej rundzie eliminacyjnej: „W tym roku sporo pytań dotyczy zarządzania finansowego, z którym jak sądzę lepiej poradzą sobie dyrektorzy finansowi oraz księgowi, którzy czynnie uczestniczą w procesie zarządzania firmą” – zakończyła swoją wypowiedź Ewa Misiaszek Dyrektor Finansowy firmy Elamed z Katowic, Księgowy Roku 2006.

Jeśli ktoś nie wziął udziału w pierwszej rundzie, może jeszcze do końca października zarejestrować się na stronie www.ksiegowyroku.pl i odpowiedzieć na pytania drugiej rundy eliminacyjnej, a tym samym wykorzystać szansę na zdobycie tytułu Księgowego Roku 2007 lub Najlepszego Księgowego Województwa.

***

Ogólnopolski konkurs Księgowy Roku jest prestiżowym wydarzeniem integrującym środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów realizowanym przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonia i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Cieszy się uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media. Jego celem jest wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

Dominika Gąsiewska, Ciszewski Public Relations
Warto wiedzieć
Rudomino zapowiada audyt w TVP 30.12.2008
Delegowany do zarządu TVP Tomasz Rudomino chce odtajnienia fragmentów audytu przeprowadzonego w TVP,... więcej
Eliminacje konkursu Księgowy Roku 2008 przedłużono 24.10.2008
Eliminacje konkursu Księgowy Roku 2008 przedłużono do 29 października br., a nagroda główna wzrosła... więcej
Konkurs Księgowy Roku 2008 Ostatni dzwonek 06.10.2008
Już tylko 20 dni pozostało na zgłoszenie się do drugiej rundy eliminacji tegorocznej edycji konkursu... więcej
więcej