Newsletter

Udział w konkursie Księgowy Roku szansą na rozwój osobisty i rozkwit kariery

24.09.2007
Warszawa, 24.09.2007 - Do końca października trwać będą eliminacje dziewiątej edycji konkursu Księgowy Roku.

„Wiem, że warto wziąć udział w Konkursie nawet nie wygrywając – tak dla siebie, dla sprawdzenia się, zabawy, emocji. Doświadczyłam i polecam! W zeszłym roku wzięłam udział w konkursie Księgowy Roku po raz drugi. Pierwszy raz startowałam w 2005 roku, wówczas przekonałam się jak ciekawa i wartościowa jest to impreza, że chcę raz jeszcze spróbować swoich sił. No i opłaciło się poświęcić swój czas i energię - wygrałam. Udział w ósmej edycji Konkursu był cennym doświadczeniem. Potwierdził moją wiedzę, był okazją do nawiązania branżowych kontaktów, sprawdzenia się w niecodziennej sytuacji. Wzięłam udział w wydarzeniu, które zmieniło moje życie, kariera nabrała tempa. Dzisiaj zajmuję stanowisko Dyrektora Finansowego. Wiem, że to moja praca i doświadczenie przyczyniły się do rozwoju kariery, ale tytuł Księgowego Roku wzmocnił mnie i moją pozycję. W tym roku nadawane będą tytuły Najlepszego Księgowego Województwa. To bardzo cenne, że Organizatorzy uhonorują także zwycięzców na szczeblu lokalnym.”- powiedziała Ewa Misiaszek Księgowy Roku 2006 i Dyrektor Finansowy Wydawnictwa Elamed.

Eliminacje dziewiątej edycji Konkursu trwają. Rozgrywane są w dwóch rundach, pierwsza trwa od 1 do 30 września, druga - od 1 do 31 października. Uczestnicy mogą poprawić uzyskany w pierwszej rundzie wynik rozwiązując zadania także w drugiej. W procesie kwalifikacji do Sesji Finałowej jury uwzględniać będzie tylko lepszy wynik. Rundy eliminacyjne konkursu Księgowy Roku 2007 rozgrywane są za pośrednictwem serwisu internetowego www.ksiegowyroku.pl. Odpowiedzi na pytania konkursowe można również wysłać wraz z uzupełnionym formularzem rejestracyjnym i ankietą uczestnika mailem, faksem lub pocztą pod adres firmy Sage Symfonia najpóźniej do dnia 26 października 2007 roku.

Podczas eliminacji, Uczestnicy zmierzą się z pytaniami obejmującymi rachunkowość zarządczą, problematykę podatkową i finansową, a także zagadnienia dotyczące etyki zawodu. Rozwiążą również zadanie sytuacyjne. Spośród wszystkich Uczestników pierwszego etapu do półfinału przejdą 3 najlepsze osoby z każdego województwa, łącznie 48 osób, oraz 5 najlepszych studentów z całej Polski. Nazwiska półfinalistów zostaną ogłoszone najpóźniej 16 listopada 2007 roku w serwisie www.ksiegowyroku.pl, na stronach organizatorów oraz na łamach wybranych tytułów Grupy Wydawniczej INFOR. Ostateczne rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 8 grudnia. Oficjalne ogłoszenie wyników, przyznanie tytułu Księgowego Roku oraz wręczenie nagród odbędzie się 12 stycznia 2008 roku, podczas wielkiej Gali Finałowej w Warszawie zakończonej uroczystym Balem Księgowych.

W październiku rozpocznie się także Konkurs dla studentów. Zadania dla nich oraz sposób oceny będą identyczne, jak dla zawodowych księgowych. Jest to więc doskonała okazja do potwierdzenia swoich umiejętności, bezpośredniego zmierzenia się z profesją oraz do sprawdzenia posiadanych predyspozycji.

Aplikacja konkursowa, wszelkie dodatkowe informacje dotyczące dziewiątej edycji Konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.ksiegowyroku.pl.

***

Ewa Misiaszek jako księgowa pracuje od sześciu lat. W ubiegłym roku wygrała Konkurs Księgowy Roku 2006. Od trzech lat jest Główną Księgową w Wydawnictwie Elamed, jednym z liderów rynku prasy specjalistycznej w Polsce, a od niedawna pełni również funkcję Dyrektora Finansowego.

Ogólnopolski konkurs Księgowy Roku jest prestiżowym wydarzeniem integrującym środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów realizowanym przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonia i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Cieszy się uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media. Jego celem jest wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

Małgorzata Rakoca
(źródło: Ciszewski Public Relations)
Warto wiedzieć
Rudomino zapowiada audyt w TVP 30.12.2008
Delegowany do zarządu TVP Tomasz Rudomino chce odtajnienia fragmentów audytu przeprowadzonego w TVP,... więcej
Eliminacje konkursu Księgowy Roku 2008 przedłużono 24.10.2008
Eliminacje konkursu Księgowy Roku 2008 przedłużono do 29 października br., a nagroda główna wzrosła... więcej
Konkurs Księgowy Roku 2008 Ostatni dzwonek 06.10.2008
Już tylko 20 dni pozostało na zgłoszenie się do drugiej rundy eliminacji tegorocznej edycji konkursu... więcej
więcej